Harcerze na ekologiczno-matematycznych warsztatach w bibliotece.

Czy można polubić matematykę? Czy można z młodzieżą rozmawiać o ekologii ? Naturalnie, że tak. Dała temu przykład młodzież z 1 Drużyny Harcerskiej ze Smolca. Na środowym spotkaniu w bibliotece w Smolcu poruszyliśmy coraz większy problem dostępności wody na świecie. Mówiliśmy o  konieczności jej oszczędzania, a przy użyciu prostych obliczeń matematycznych doszliśmy do wniosku, że w dalszym ciągu zbyt dużo jej zużywamy. Młodzi przekonali się, że mają realny wpływ na wyeliminowanie marnotrawienia zasobów w najbliższym otoczeniu. Posiłkowaliśmy się także danymi statystycznymi i obejrzeliśmy materiał reportażowy o ilości plastyku na Ziemi i jego wpływie na środowisko. A dla utrwalenia wiedzy rozwiązaliśmy quiz o wodzie.  Mamy nadzieję, że była to lekcja, która na długo zostanie w pamięci.